میتوان با سرمایه ی کم صادرات کرد؟

 

امروزه واردات یا صادرات را می توان با حداقل بودجه شروع کرد ،در صورت اندک بودن سرمایه باید به دقت بیشتر وبا تحقیق بیشتری وارد کار واردات و صادرات شوید.
در صورت بررسی بیشتر شما ،ریسک و اشتباهات احتمالی واردات و صادرات را تا حد امکان به حداقل ممکن رسانده و حاشیه امنیت تجارت خود را بالا می‌برید،
این روند باعث می‌شود سرمایه شما حتی الامکان به خطر نیفتد شناخت کافی از کشورهای مورد نظر برای خرید یا فروش کالا یکی از فاکتورهای مهم در برنامه کاری واردات یا صادرات شما است.

چه میزان سرمایه برای صادرات نیاز داریم؟
سرمایه برای راه اندازی کسب و کار بسیار مهم و ضروری است. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چگونه می توان بدون سرمایه کسب و کاری را راه اندازی کرد؟ اگر به یک ایده خلاقانه برای شروع کسب و کار بدون سرمایه اولیه نیاز دارید، این را بدانید که بسیاری از کارآفرینان موفق و میلیاردر های خودساخته با حداقل سرمایه، کسب و کارشان را راه اندازی کرده اند. سرمایه گذاری اولیه برای بسیاری از کارآفرینان، بزرگ ترین چالش برای شروع کسب و کار به حساب می آید. با این حال فقدان سرمایه نباید مانع شما در رسیدن به اهدافتان باشد.

جذب سرمایه برای صادرات

شما باید درباره چگونگی اجرای ایده خود اندیشیده و پشتکار داشته باشید. هنگامی که اندیشه و پشتکار باشد پیدا کردن سرمایه برای تحقق رؤیاهایتان کار دشواری نیست. پس عدم وجود سرمایه کافی توجیه مناسبی برای اجرا نکردن یک کسب و کار نیست.

همیشه راه هایی برای جذب سرمایه جهت راه اندازی کسب و کار وجود دارد. می توانید از یک مشاور یا مربی خوب استفاده کنید تا به شما مشورت بدهند تا بتوانید سرمایه گذاران بالقوه خود را پیدا کنید. یا با شرکت در جلسات و همایش های کارآفرینی با کارآفرینان آشنا شده و برای ایده ی مورد نظر خود از آنها درخواست کمک کنید.مهم تر از همه اینکه: همین حالا دست به کار شوید. اجازه ندهید بی پولی، شما را از راه اندازی کسب و کار رؤیایتان بازدارد.

نحوه انتخاب محصول صادراتی و مراحل صادرات کالا
یکی از اولین مراحل و مهمترین آنها برای صادرات انتخاب محصول صادراتی می باشد، در اینجا موارد انتخاب محصول را برایتان شرح خواهیم داد تا بتوانید انتخاب محصول مناسب به تجارت موثر و موفق پردازید.
برای انتخاب محصول مناسب باید به تحلیل نیازهای کشورهای همسایه بپردازید و همچنین رقبای موجود در این کسب و کار را بشناسید و یکی از مراحل مهم مشورت با افراد باتجربه در این حوزه می‌باشد.

برای صادرات با سرمایه کم مسلما کالاهای ایرانی یکی از مهمترین فاکتورهای شروع کار است، اطلاعات کافی داشتن در مورد :
1. شناخت کافی از پتانسیل های صادرات ایران .
2. بازارهای داخلی و خارجی (شناخت وضعیت بازار)
3. انتخاب کالا یا کالاهایی که به آنها اشراف کافی داشته و یا در آن زمینه تخصص لازم را دارید.
4. چهارم این مورد در مقوله واردات و صادرات، البته در این بخش صادرات نفوذ در بازار کشور مورد نظر است،
5. نفوذ در کشور هدف یا مقصد صادرات را برایتان ساده تر و روان تر خواهد کرد.

مراحل مهم صادرات کالا در ایران به شرح زیر می باشد.
• تعیین استراتژی
• شناسایی نیاز بازار های جهانی
• انتخاب کالای مناسب صادراتی
انتخاب کشور مناسب برای صادرات
صادرات از استراتژی های زیادی برخوردار است که باید به تمامی آن توجه کنید.

استراتژی صادرات:
• خرید
• تولید
• بسته بندی
• آماده سازی
• انجام امور گمرکی
• ارسال به کشور مقصد
توصیه ما برای صادرات این است که وارد بازار کشوری بشوید که حداقل یک بار به آن سفر کرده اید و با زبان فرهنگ و ساختار آن کشور آشنایی دارید. این امر کمک بزرگی به صادرات موفق و پرسود می‌کند.
یقینا می توان گفت یکی از سخت‌ترین مراحل صادرات، شناسایی بازار هدف است در این مرحله لازم است انرژی و سرمایه کافی را داشته باشید تا به نتایج سودمندی برسید.

شناسایی نیاز بازار بدین منظور می باشد که آیا کالای شما در کشور هدف تقاضایی دارد یا خیر؟
برای این امر باید زمان بسیاری بگذارید تا بتوانید به خوبی بازارهای هدف را شناسایی کنید.
در اقتصاد بین‌الملل برخی از سرزمین ها در یک سری از کالاهای خاص دارای مزیت هایی می باشد که در ایران کالاهای کشاورزی غذایی و لبنیاتی وضعیت صادراتی دارد و در سال‌های اخیر کالاهای صنعتی نیز وارد این رقابت شدند.
صادرات به کشورهای همسایه بهترین گزینه می باشد و امروز ایران در بازار عراق و افغانستان در حال انجام صادرات مواد غذایی و کشاورزی است و همچنین صادرات کالاهای صنعتی به کشورهایی نظیر کشورهای آفریقایی در حال توسعه می باشد.

از حمایت هایی که دولت ها برای صادرات در نظر می‌گیرد موارد زیر است:
• معافیت از مالیات
• معافیت از مالیات بر ارزش افزوده
• معافیت های نظیر گمرک و تعرفه
• اعطای جوایز های صادراتی
• اعطای تسهیلات و وام های با سود کم
• استفاده از کمک های دولتی

در هر مرحله از صادرات، تیم بازرگانی مکیال تجارت با افتخار در کنار شماست تا به سوددهی برسید. با ما در تماس باشید.