مقالات

موانع و مزایای شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی

 

 چه کسانی علاقه مند به حضور در نمایشگاه هستند؟

یک: کسانی که کالایی برای فروش دارند و دنبال بستر امنی برای معرفی و فروش کالا شان هستند.
دو: دوستانی که کارهای تجاری انجام می دهند و به دنبال تامین کننده ای برای کالا و محصول مورد نیازشان هستند.
ما در مورد گروه اول صحبت می‌کنیم و مزایا و موانعی که این دسته از دوستان باید پشت سر بگذارند.
حضور در نمایشگاه و تجهیز یک غرفه برای ارائه و نمایش خدمات و فروش محصولی که دارید هزینه های جانبی زیادی را به شما تحمیل می‌کند؛ هزینه‌هایی شامل کرایه‌ غرفه، هزینه های اقامت در شهر نمایشگاه، هزینه های حمل و نقل، هزینه برای پرسنلی که همراه میبرید و کلیه هزینه های مربوط به معرفی محصول و خدمات.
مورد بعدی اختصاص زمان هست. اگرچه نمایش در مدت 3 روز برگزار میشود و شما فرصت دارید تا محصول تان را ارائه بدهید، اما از چندین هفته قبل باید تدارکات برقراری نمایشگاه تان و غرفه ای که دارید را انجام دهید. و می‌بینید که چیزی حدود یک ماه فرصت و زمان را گذاشتید اما در نهایت سه روز زمان برای ارائه محصولات تان داشته اید.
این مورد میتواند برای یک تولیدکننده یا تاجر با سابقه مفید باشد چرا که در نمایشگاه‌ها می‌توانند با رقبای خودشان در یک مکان باشند و با همدیگر عرض اندام کنند و قدرت مانور خودشان را به رخ یکدیگر بکشند، اما برای دوستانی که قصد دارن از طریقی وارد بازار بشوند و توانایی مالی بالا برای این که در مقابل رقبای خودشان باشند ندارند، و یا محصولی دارند که توان رقابتی بالایی ندارد و یا برند نیست که بتوانند در مقابل رقبای خودشان مقاومت کنند، حضور در این نمایشگاه ها چندان توصیه نمی شود
به این دلیل که بازار رقابت در نمایشگاه‌ها داغ است و کسانیکه در نمایشگاه ها شرکت می‌کند چه از نظر کیفیت و چه از نظر قیمت‌های تمام شده سعی می‌کنند بهترین و مطلوب ترین ها را ارائه دهند. از طرفی همیشه کسی که برای تامین کالاهای خودش به نمایشگاه مراجعه می‌کند، به دنبال کسی ست که بهترین توان تولید، بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت را داشته باشند. لذا به این دلیل حضور در نمایشگاه روحیه شما را تضعیف می کند و باعث می شود خودتان را در مقابل دوستان دیگر ناتوان ببینید، به این صورت نمی تواند برای شما مفید باشد و پیشبرد کارهایتان را به تعویق می اندازد و همانطور که گفته شد هزینه های مادی و معنوی شرکت در نمایشگاه برای شما مقرون به صرفه نیست چرا که با همین مبلغ هزینه برای سه روز، میتوانید از طریق تاسیس سایت‌های فروش و تاسیس سایت‌های تجاری، کار ارائه خدمات و نمایش دادن و معرفی محصول تان را برای مدت بلندتری با گسترش بیشتر و دامنه وسیع تر حداقل برای یک سال انجام دهید و البته مشتری‌های بهتری را برای خودتان جذب کنید و با توجه به اینکه برقراری نمایشگاه برای یک کالا یا محصول خاص حداکثر یک یا دو بار در سال هست شما نمیتوانید به عنوان یک پایگاه دائمی روی آن حساب کنید. البته مقیاس این محاسبه در هر شهر یا محلی که نمایشگاه بین المللی و داخلی دارد ، است. مثلا اگر شما تولیدکننده هستید و کارخانه یا کارگاه شما در شهرشیراز هست، شما برای شرکت در نمایشگاههای بین المللی شیراز، سالی یک یا دو مرتبه می توانید شرکت کنید و محصول تان را به نمایش بگذارید. و برای شهرها و استانهای اطراف این شامل هزینه‌های بسیاری برای شما میشود. به طور مثال شما اگر نمایشگاه تان را در تهران برگزار کنید و از شیراز محصولتان را برای نمایشگاه ببرید باید بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون و یا شاید بیشتر هم هزینه کنید و در مقابل این هزینه‌ها تعداد محدودی بازدیدکننده خواهید داشت که مشخصاً معلوم نیست آنها چه میزان از شما خرید کنند.
در مورد نمایشگاه های بین المللی نیز این مقوله صدق میکند.
فراموش نکنید تولیدکنندگان بزرگی که در نمایشگاه ها به صورت قدرتمند حضور دارند و کار می کنند، پایه های اولیه کارشان و پایانه‌های فروش قدرت مندشان را بر اساس سایت های تجاری شان تنظیم کردند. و در نمایشگاه ها صرف ارائه توانمندی و قدرت تجاری شان حاضر می شوند.
اکثر ما تجربه کردیم که وقتی در نمایشگاه حاضر میشویم و از این تولیدکنندگان که در نمایشگاه غرفه دارند،سوالی می پرسید، توضیح مختصری داده و شما را به سایت شان دعوت می کنند تا اطلاعات کامل تر را از سایتشان بردارید و در واقع بعد از اینکه خودشان را و محصولشان را به شما نشان می دهند شما را به منبع و مرکز اصلی تامین خدمات شان هدایت می‌کنند و از این رو می توانید نتیجه بگیرید که ح…