تشریفات گمرکی و ترخیص کالا در گمرک بیرجند و ماهیرود (میل 78)

 
این سرویس برای چه کسانی مناسب است؟
 • صاحبان کالا
 • صادر کنندگان
 • وارد کنندگان
 • کارخانجات و شرکت های تولیدی که قصد صادرات و یا واردات کالای خود را از طریق گمرک ( بیرجند/ ماهیرود ) دارند.
 
 چرا مکیال تجارت؟

 فعالیت ما در این بخش با مجوز از گمرک ایران از سال ۱۳۷۶ شروع شده و مفتخریم با کادر مجرب وفنی در مرزهای ورودی و خروجی در زمینه ترخیص و ترانزیت کالا انجام وظیفه نماییم

 
 خدمات ما شامل چه مواردی است ؟
 1. ثبت اظهارنامه از طریق سامانه گمرکی EPL
 2. تعیین کد تعرفه ارزش گمرکی کالا
 3. تنظیم و بررسی اسناد جهت ارائه به گمرک
 4. تنظیم لیست عدلبندی
 5. اخذ مجوزهای لازم از طریق از قبیل گواهی بهداشت، استاندارد، قرنطینه
 6. سند گردانی و انجام تشریفات اداری
 7. نمونه ‌برداری و انبارداری در صورت نیاز
 8. صدور بیجک و خروج کالا

گمرکات و بازارچه های مرزی خراستان جنوبی

استان خراسان جنوبی یکی از استان های شرقی ایران است و مرکز آن شهر بیرجند است. استان خراسان جنوبی در سال ۱۳۸۳ و پس از تقسیم استان به سه استان ایجاد شد مساحت این استان ۱۵۱ هزار و ۱۹۳ کیلومتر مربع است که از این نظر سومین استان ایران است از مهمترین مزیت های تجاری خراسان جنوبی می توان به داشتن بیشترین مرز مشترک با کشور افغانستان و وجود منطقه ویژه اقتصادی در نزدیکی فرودگاه بین المللی بیرجند اشاره کرد خراسان جنوبی دارای دو گمرک می‌باشد که عبارتند از گمرک بیرجند و گمرک ماهیرود همچنین

خراسان جنوبی دارای چهار بازارچه بوده که با کشور افغانستان استان مرز مشترک دارند و عبارتند از:

بازارچه دوکوهانه،  بازارچه گلورده، بازارچه ماهیرود و بازارچه یزدان.

در شرایط فعلی از این چهار بازارچه فقط بازارچه ماهیرود سربیشه فعال است و مبادلات تجاری از سه بازارچه دیگر استان انجام نمی شود

گمرک منطقه ویژه اقتصادی بیرجند:

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در سال ۱۳۸۹ به تصویب رسید که در ۱۸ کیلومتری شمال شرق بیرجند و ابتدای جاده مرگ واقع شده است کارکنان گمرک در نیمه اول سال ۱۳۹۴ همزمان با بهره برداری از ساختمان احداث شده منطقه مذکور در آن مستقر و به انجام فعالیت مشغول می باشند.

خدمات گمرکی

 

 • ترخیص کالا در گمرک ماهیرود (میل ۷۸ ) و گمرک بیرجند
 • ترخیص فرآورده های نفتی
 • خدمات دوراظهاری

گمرک ماهیرود واقع در مرز مشترک ایران و افغانستان در ۲۰ کیلومتری روستای ماهیرود قرار دارد این روستا از توابع بخش درح واقع در شهرستان سربیشه است.

 گمرک مرزی ماهیرود که با نام گمرک میل ۷۸ نیز خوانده می‌شود تا بیرجند ۱۷۵ کیلومتر و با فراه در افغانستان ۱۲۰ کیلومتر فاصله دارد و تنها مرز رسمی مصوب استان خراسان جنوبی با کشور افغانستان می‌باشد گمرک ماهیرود از سال ۱۳۸۸ فعالیت رسمی خود را در این مرز آغاز نموده است و در حال حاضر گمرک ماهیرود یکی از مهم‌ترین گمرکات مرز شرقی ایران با کشور افغانستان به شمار می‌رود.

 در گذشته مرز ماهیرود در مسیر جاده ابریشم بوده است به همین سبب مبادلات کالا در آن از رونق فراوانی برخوردار بوده است است و همچنین تجار از این مسیر با کشور افغانستان تجارت داشته اند.

 

با استفاده از خدمات ما چه چیزی را به دست می آورید؟

 انجام تشریفات گمرکی با توجه به پیچیدگی هایی که دارند نیاز به کسب دانش و گمرکی و آشنایی با قوانین و مقررات صادرات کالا دارد با استفاده از خدمات ما میتوانید

بدون نیاز به داشتن دانش و گمرکی کلیه تشریفات گمرکی خود را برون‌سپاری کنید .بدون نیاز به حضور فیزیکی در گمرک کالای خود را ترخیص کنید. امور گمرکی خود را از طریق یک کارگزار رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران انجام دهید. در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده و از بروز هزینه‌های اضافی گمرک جلوگیری کنید. تشریفات گمرکی خود را با بالاترین سرعت و دقت انجام دهید.

 مکیال تجارت با ۲۰ سال تجربه کاری افتخار دارد با اتکا بر خداوند متعال و با تاکید بر درستکاری، صداقت، امانتداری و رعایت کلیه قوانین و مقررات در انجام وظایف محوله، خود را متعهد به جلب رضایت و هرچه بیشتر طرف های ذی حق و ذی نفع و برآوردن نیازها و انتظارات آنها می‌دارد و تلاش خواهد نمود تا با دقت، سرعت و سهولت در انجام وظایف محوله در بالاترین سطح کیفی با شما همراه باشد.