مزایا و موانع شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی

موانع و مزایای شرکت در نمایشگاه های داخلی و بین المللی


چه کسانی علاقه مند به حضور در نمایشگاه هستند؟
یک: کسانی که کالایی برای فروش دارند و دنبال بستر امنی برای معرفی و فروش کالا شان هستند.
دو: دوستانی که کارهای تجاری انجام می دهند و به دنبال تامین کننده ای برای کالا و محصول مورد نیازشان هستند.

مزای و موانع گروه اول

هزینه:
حضور در نمایشگاه و تجهیز یک غرفه برای ارائه و نمایش خدمات و فروش محصولی که دارید هزینه های جانبی زیادی را به شما تحمیل می‌کند؛ هزینه‌هایی شامل کرایه‌ غرفه، هزینه های اقامت در شهر نمایشگاه، هزینه های حمل و نقل، هزینه برای پرسنلی که همراه میبرید و کلیه هزینه های مربوط به معرفی محصول و خدمات.

زمان:
مورد بعدی اختصاص زمان هست. اگرچه نمایش در مدت 3 روز برگزار میشود و شما فرصت دارید تا محصول تان را ارائه بدهید، اما از چندین هفته قبل باید تدارکات برقراری نمایشگاه تان و غرفه ای که دارید را انجام دهید. و می‌بینید که چیزی حدود یک ماه فرصت و زمان را گذاشتید اما در نهایت سه روز زمان برای ارائه محصولات تان داشته اید.

تعامل ارتباطات با رقبا:
این مورد میتواند برای یک تولیدکننده یا تاجر با سابقه مفید باشد چرا که در نمایشگاه‌ها می‌توانند با رقبای خودشان در یک مکان باشند و با همدیگر عرض اندام کنند و قدرت مانور خودشان را به رخ یکدیگر بکشند، اما برای دوستانی که قصد دارن از طریقی وارد بازار بشوند و توانایی مالی بالا برای این که در مقابل رقبای خودشان باشند ندارند، و یا محصولی دارند که توان رقابتی بالایی ندارد و یا برند نیست که بتوانند در مقابل رقبای خودشان مقاومت کنند، حضور در این نمایشگاه ها چندان توصیه نمی شود به این دلیل که بازار رقابت در نمایشگاه‌ها داغ است و کسانیکه در نمایشگاه ها شرکت می‌کند چه از نظر کیفیت و چه از نظر قیمت‌های تمام شده سعی می‌کنند بهترین و مطلوب ترین ها را ارائه دهند.

تضعیف روحیه:

از طرفی همیشه کسی که برای تامین کالاهای خودش به نمایشگاه مراجعه می‌کند، به دنبال کسی ست که بهترین توان تولید، بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت را داشته باشند. لذا به این دلیل حضور در نمایشگاه روحیه شما را تضعیف می کند و باعث می شود خودتان را در مقابل دوستان دیگر ناتوان ببینید، به این صورت نمی تواند برای شما مفید باشد و پیشبرد کارهایتان را به تعویق می اندازد و همانطور که گفته شد هزینه های مادی و معنوی شرکت در نمایشگاه برای شما مقرون به صرفه نیست چرا که با همین مبلغ هزینه برای سه روز، میتوانید از طریق تاسیس سایت‌های فروش و تاسیس سایت‌های تجاری، کار ارائه خدمات و نمایش دادن و معرفی محصول تان را برای مدت بلندتری با گسترش بیشتر و دامنه وسیع تر حداقل برای یک سال انجام دهید

محدودیت زمان کارها:

و البته مشتری‌های بهتری را برای خودتان جذب کنید و با توجه به اینکه برقراری نمایشگاه برای یک کالا یا محصول خاص حداکثر یک یا دو بار در سال هست شما نمیتوانید به عنوان یک پایگاه دائمی روی آن حساب کنید.

البته مقیاس این محاسبه در هر شهر یا محلی که نمایشگاه بین المللی و داخلی دارد ، است. مثلا اگر شما تولیدکننده هستید و کارخانه یا کارگاه شما در شهرشیراز هست، شما برای شرکت در نمایشگاههای بین المللی شیراز، سالی یک یا دو مرتبه می توانید شرکت کنید و محصول تان را به نمایش بگذارید. و برای شهرها و استانهای اطراف این شامل هزینه‌های بسیاری برای شما میشود. به طور مثال شما اگر نمایشگاه تان را در تهران برگزار کنید و از شیراز محصولتان را برای نمایشگاه ببرید باید بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون و یا شاید بیشتر هم هزینه کنید و در مقابل این هزینه‌ها تعداد محدودی بازدیدکننده خواهید داشت که مشخصاً معلوم نیست آنها چه میزان از شما خرید کنند.

در مورد نمایشگاه های بین المللی نیز این مقوله صدق میکند.
فراموش نکنید تولیدکنندگان بزرگی که در نمایشگاه ها به صورت قدرتمند حضور دارند و کار می کنند، پایه های اولیه کارشان و پایانه‌های فروش قدرت مندشان را بر اساس سایت های تجاری شان تنظیم کردند. و در نمایشگاه ها صرف ارائه توانمندی و قدرت تجاری شان حاضر می شوند.

حالت نمادین حضور در نمایشگاه ها:
اکثر ما تجربه کردیم که وقتی در نمایشگاه حاضر میشویم و از این تولیدکنندگان که در نمایشگاه غرفه دارند،سوالی می پرسید، توضیح مختصری داده و شما را به سایت شان دعوت می کنند تا اطلاعات کامل تر را از سایتشان بردارید و در واقع بعد از اینکه خودشان را و محصولشان را به شما نشان می دهند شما را به منبع و مرکز اصلی تامین خدمات شان هدایت می‌کنند و از این رو می توانید نتیجه بگیرید که حضور در نمایشگاه حالت نمادین دارد و بیشتر به صورت نمایش اقتدار است تا جایگاه واقعی فروش شما.

البته پیشنهاد ویژه ما در مورد شرکت در مرکز تجاری در افغانستان، این نگرانی ها را ندارد، زیرا در مورد کشور افغانستان اوضاع کمی متفاوت است.

مزایا شرکت در نمایشگاه افغانستان:
اولا با توجه به این که نیازی به حضور فیزیکی شما در کشور افغانستان و در مرکز تجاری نیست، هزینه های شامل اقامت رفت و آمد به کشور افغانستان هزینه پرسنلی که همراه می‌برید و… کسر می‌شود.

مزیت بعدی این حضور این است که شما معضل زمان اندک برای نمایش محصولتان را ندارید زیرا مدت مشارکت شما در مرکز تجاری و ارائه نمونه محصولات شما یک سال میباشد که فرصت خوبی برای جذب مشتری و معرفی هرچه بیشتر محصول شما و جا انداختن برند شما می باشد.

مورد بعدی این است که شرایط حضور برای تولید کنندگان خرد یا با تجربه کمتر، با تولیدکنندگان بزرگ یکسان است و به راحتی می‌توانند در کنار تاجران بزرگ کشورمان حاضر شوند و محصولاتشان را ارائه دهند زیرا در این مرکز تجاری نمونه محصول با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب شرط اصلی میباشد.

در مرکز تجاری نمونه محصولات شما توسط تیم تخصصی افغانستان به نمایش در می آیند و معرفی می شوند.
در این صورت مزیت و برتری کالای شما کیفیت و قیمت مناسب و سایر مزیت های رقابتی می باشد.

نمونه محصول شما تعیین کننده آن است که محصول شما برای مشتری مناسب هست یا خیر و مشتری با توجه به نمونه محصول شما و ویژگی ها و قیمتی که ارائه می‌دهید تصمیم به خرید می گیرد و شما می توانید نمونه های بیشتر و اطلاعات تکمیلی را به صورت مستقیم به خریدار اعلام کنید و یا در یک جلسه آنلاین با او مستقیماً صحبت کنید.

در این صورت حتی اگر سایت و دیجیتال مارکتینگ قدرتمندی برای محصولتان نداشته باشید هم نمونه محصولی که در اختیار مشتری قرار می گیرد می تواند تبلیغ خوبی برای محصول شما و بستن قرارداد باشد. زیرا مرکز تجاری با همکاری مرکز بازرگانان جهانی در افغانستان برگزار شده است و تاجران با تکیه و اعتماد بر اعتبار این مرکز به راحتی به محصول و خدمات شما نیز اعتماد کرده و تضمین دریافت می‌کنند که معاملات زیر نظر آنها و به درستی انجام شود.

با توجه به مزیت های گفته شده، این بهترین فرصت برای متقاضیان صادرات به افغانستان می باشد؛ چه برای تولیدکنندگان بزرگ و با سابقه، و چه برای تولید و تامین کنندگان با تجربه کمتر.

اگر تمایل به حضور در مرکز تجاری و رونق سریع صادرات خود به افغانستان دارید، از طریق راه های ارتباطی سایت با ما تماس بگیرید.

این مطالب را هم حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

×

با سلام !با ما در ارتباط باشید...

support@makyaltrading.com

× ارتباط با کارشناسان ما